Aktualności

5.11.2015

Oprócz regularnych treningów, w okresie zimowym Żaki będą brały udział w Lidze Halowej oraz w Turniejach Halowych.

2.11.2015

Poniedziałki - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie: 16:15 - 17:45

Czwartki - Katolik: 17:00 - 18:30

30.10.2015

Zakończyły się jesienne rozgrywki Żaków.

pokaż wszystkie
drukuj drukuj

O nas

PKS MileniumJesteśmy stowarzyszeniem o charakterze sportowym i kulturalnym. Działamy przy parafii św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Powstaliśmy w roku 2000, stąd nazwa Milenium. Inicjatorem i pomysłodawcą stworzenia Klubu, był ówczesny wikariusz parafii ks Grzegorz Odrzywołek. On to, w porozumieniu z nauczycielami Wychowania Fizycznego miejscowych szkół i przy ogromnym wsparciu Parafii szczególnie w osobie ks. Proboszcza śp. Leona Barana położył podwaliny i rozpoczął inwestycje zmierzające do budowy boiska wraz z zapleczem przy ulicy Torowej 46. 29 marca 2000 roku Starosta Krakowski wpisał Klub do ewidencji nadając mu tym samym osobowość prawną, oraz zatwierdził Statut. Pierwszym Prezesem Zarządu PKS Milenium został pan Stanisław Jaworski.

Jeszcze przed wyjazdem do pracy w parafii na Ukrainie, ksiądz Grzegorz nawiązał współpracę z różnymi ludźmi dobrej woli, czego efektem było rozpoczęcie prac. Kolejny Prezes, a jednocześnie zastępca ks. Odrzywołka, ks. Krzysztof Wilk, kontynuował, wraz z nowym Zarządem obraną linię rozwoju i przy ogromnym nakładzie pracy i wsparciu wielu firm i osób prywatnych udało się ogrodzić blisko 2 hektary powierzchni i wykonać prace drenażowe pod płytą przyszłego boiska. Jednocześnie z pracami prowadzona była działalność sportowa, organizowane sekcje i rozgrywki wtedy głównie w ramach Związku Parafialnych Klubów Sportowych. Staraniem następnego Zarządu z Prezesem Zbigniewem Morawskim, oddaliśmy do użytku boisko z budynkiem klubowym i dziś możemy się pochwalić obiektem, na którym z dumą organizujemy zawody sportowe, podejmujemy drużyny przeciwników, oraz użyczamy boiska będącym w potrzebie drużynom z terenu gminy.

Za cel postawiliśmy sobie pracę nad rozwojem kultury fizycznej i sportu u ludzi młodych. Dlatego prowadzimy zajęcia z dziećmi i młodzieżą, nie posiadając sekcji seniorów. Nasi wychowankowie, jeśli chcą zostać nadal w sporcie, zasilają inne drużyny z okolicy. Co nam to daje? Prowadząc nabory dzieci do poszczególnych sekcji nie kierujemy się statusem finansowym rodziców, ani też wybitnymi osiągnięciami sportowymi. Krótko mówiąc u nas szansę ma każdy. Jak pokazuje historia wielu młodych ludzi odkryło swoje talenty i uwierzyło w siebie właśnie dlatego, że u nas mogli spróbować. Nie bez znaczenia jest też fakt, że stworzyliśmy im alternatywę. Mają się gdzie poruszać i porywalizować zamiast nudzić się pod blokami.

Działalność rozpoczęliśmy od piłki nożnej i nadal jest to nasza chluba. Chłopcy biorą udział już nie tylko w rozgrywkach Parafialnych Klubów Sportowych, ale także w ligach Małopolskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. (aktualnie drużyny juniorów młodszych, trampkarzy starszych i młodszych, oraz najmłodszych, tzw. "orlików", a w sezonie 2011/12 zgłosiliśmy do rozgrywek MZPN także formację najmłodszą czyli "żaki") Podobnie z sekcjami piłki siatkowej. Szkolimy także sekcję szermierzy i dziewczęta ćwiczące taniec nowoczesny. Organizujemy również wycieczki z przewodnikiem po okolicznych miejscowościach, w ramach rozwoju świadomości narodowej i podtrzymywania tradycji lokalnej.

Fundusze pozyskujemy gdzie się da, a gdy jest ich za mało wyciągamy rękę po pomoc do lokalnych przedsiębiorców. Chyba nas lubią bo na ogół nie odmawiają. Równolegle z bieżącą działalnością chcemy się rozwijać. Tworzyć nowe sekcje, wzbogacać infrastrukturę. Wszystko z myślą o zdrowym rozwoju młodego pokolenia i póki są ludzie myślący podobnie nie lękamy się o przyszłość.


ZARZĄD
Prezes zarządu: Zbigniew Morawski
Wiceprezesi zarządu: Piotr Ćwik, Ks. Krzysztof Wilk
Skarbnik zarządu: Małgorzata Tyrka
Członkowie zarządu: Grzegorz Adamus, Wiesław Blak, Sławomir Adamus, Jacek Zubek, Piotr Morawski

Komisja rewizyjna
Przewodniczący: Marek Tylek
Wiceprzewodniczący: Robert Więckowski
Sekretarz: Janusz Morawski


TRENERZY

Robert Radziszowski

Robert Radziszowski

Piłka nożna: żaki, orliki, trampkarze

Szymon Stec  

Szymon Stec

Piłka nożna: młodzicy

Paweł Szwajdych Paweł Szwajdych

Piłka nożna: trampkarze

Dominik Kapusta  

Dominik Kapusta

Piłka nożna: juniorzy młodsi

 
 
   
Na górę
Copyright © 2012 PKS Milenium | Prywatność i pliki cookie
Wykonanie: Website